Leonardit Fiyatları

Ceviz Fidanı Dikiminde Leonardit Kullanımı
17 Ekim 2020
Badem üretiminde Leonardit Kullanımı
13 Şubat 2021

Leonardit Fiyatları (Toz Leonardit)

Hümik asit, Leonardit’ten bir toz veya granüldür. Toprağın yapısını iyileştirmek ve verimliliği arttırmak için tarımsal ve doğal gübre katkı maddesi üreticilerinin temel hammaddesidir.

İşlevler ve Fayda:

Toprağın yapısını iyileştirin; toprağın tamponlama gücünü arttırır.
Hafif ve kumlu topraklarda hümik asit, besinleri ve suyu tutmaya yönelik katyon değişim kabiliyetini arttırır, önemli olarak kökün besinleri alma yeteneğini büyütür. Ağır ve kompakt topraklarda, daha iyi su oksijen ve besin alımı ve iyileştirilmiş kök penetrasyonu için bir kırıntı yapısı oluşturmak için mantarlarla çalışmak.

Hem asidik hem de alkali toprağı nötralize edin; toprağın pH değerini düzenler.
Alkalin koşullar altında, hümik asit pH’ı tamponlayabilir ve besinleri ve eser elementleri emilebilir forma dönüştürebilir ve yüksek pH değerinde birçok temel besin ve eser element bitki tarafından temin edilebilir formda olmadığından kökler tarafından alımını teşvik edebilir.
Asitli toprakta, hümik asit ile sıkı bir şekilde bağlanıp hareketsiz hale getirilecek olan aluminyum ve ağır metaller gibi toksinleri büyük ölçüde azaltabilir, böylece toksisiteleri azaltılır ve alüminyum ile bağlanan fosfat açığa çıkar.
Tuzlu hale getirilmiş yağ: Tuzlar, yüksek katyon değişim kabiliyeti katyonu (örn.Ca, Mg) ile ayrılır ve şelatlanır. Kök bölgesindeki yüksek ozmotik basınç büyük ölçüde azaltılır.

Herbisit pestisit ve fungisitin etkinliğini artırın, zararlı kalıntılarını hareketsiz hale getirin veya azaltın.

Leonardit Fiyatları (3mm-5mm Katı Granül)

Bitki büyümesini teşvik edin, verim ve kaliteyi artırın.
Tohumların zarını ve metabolik aktiviteleri uyarın ve böylece çimlenme oranını artırın.
Köklerin besinleri (N, P, K + Fe, Zn ve diğer iz elementler) alma kapasitesini artırın, çünkü bu elementlerin bitkiler için mevcut formlara dönüştürülmesi daha kolay hale gelir. Buna göre verim% 30’a kadar artırılacak. Gelişmiş hücre asimilasyonu ve fotosentez bitkinin şeker ve vitamin içeriğini artırır.

Leonardit Çuval Fiyatları 25Kg’lık

 

Dökme Leonardit Fiyatları